• Wpisów: 30
  • Średnio co: 90 dni
  • Ostatni wpis: 7 lat temu, 16:28
  • Licznik odwiedzin: 4 776 / 2816 dni
 
ilovemusic777
 
Peter Gene Hernandez (ur. 8 października 1985 na Hawajach[1]), bardziej znany jako Bruno Mars – amerykański piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny.

Życiorys Bruno :
 
  Urodził się i wychowywał na Hawajach przez rodziców Petera i Bernadette "Bernie" San Pedro Bayot Hernandez. Ma filipińsko-portorykańskie korzenie. Hernandez był jednym z sześciorga dzieci (brat Eric i siostry Jaime "Kailani", Tiara, Tahiti i Presley). Pochodził z muzycznej rodziny, której bliskie były reggae, rock, hip hop i R&B , jak sam mówi w wywiadach muzyka towarzyszyła mu od dzieciństwa. Od wczesnych lat imponowali mu tacy wpływowi artyści jak Michael Jackson czy Elvis Presley, śpiewał ich piosenki. W 1990 roku niespełna pięcioletni Peter został umieszczony w magazynie MidWeek jako "Mały Elvis". W 1992 roku wystąpił gościnnie w filmie "Miesiąc miodowy w Las Vegas" org. tytuł "Honeymoon in Vegas" również w roli małego Elvisa. Uczęszczał do szkoły President Theodore Roosevelt High School, którą ukończył w 2003 roku w wieku 17 lat. Krótko po tym przeprowadził się do Los Angeles, by poświęcić się karierze muzycznej.
19 września 2010 o godzinie 2:40 (czasu lokalnego) został aresztowany w Las Vegas po swoim koncercie w klubie The Hard Rock za posiadanie narkotyków (kokaina). Rzecznik Urzędu Clark County District Attorney oświadczył iż sprawa przeciwko Marsowi jest w toku , Mars został zwolniony o 7:45 (niedziela) , otrzymał również nakaz powrotu do sądu , jego rozprawa miała odbyć się 18 listopada[2],postępowanie karne przeciw Marsowi zostało jednak odroczone. Data następnego procesu została wyznaczona na 4 lutego. Kara, jaką Mars poniesie za to wykroczenie jest 200 godzin prac społecznych 2.000 $ grzywny, jeżeli w ciągu roku, Mars znów wejdzie w konflikt z prawem, trafi do więzienia.

A teraz trochę  Jego KARIARZE :
  Swoje pierwsze kroki ku karierze piosenkarza stawiał w roli producenta muzycznego (wytwórnia The Smeezingtons), tworząc piosenki dla takich artystów jak Flo Rida, Alexandra Burke, Travis McCoy, Adam Levine, Brandy czy Sean Kingston.
Jest współzałożycielem wytwórni The Smeezingtons (w której skład wchodzą również Phillip Lawrence i mniej znany Ari Levine). Często współpracują z wytwórnią The Stereotypes.
19 lipca 2010 w internecie ukazała się piosenka "Just the Way You Are". To pierwszy singiel z debiutanckiego albumu. Piosenka przez 4 tygodnie utrzymywała się na 1 miejscu na liście Hot Billboard 100. Singiel przez 3 tygodnie utrzymywał się na szczycie rankingów w Irlandii, a obecnie posiada status platynowy.
Debiutancki album Bruna "Doo - Wops & Hooligans" ukazał się 5 października 2010 w USA, a 24 stycznia w Polsce.
1 grudnia LL Cool J ogłosił nominacje do 53. rozdania Grammy. Ceremonia odbyła się się 13 lutego 2011 roku. Bruno Mars został nominowany w 7 kategoriach. Pokonał Lady GaGę która ma 6 nominacji, przed Brunem na miejscu 1 w ilości zdobytych nominacji (10) uplasował się Eminem. Nominacje:
Nagranie Roku - 'Nothin' On You' (B.o.B Ft. Bruno Mars)
Nagranie Roku - 'Fuck You' (jako producent)
Piosenka Roku - 'Fuck You' (jako autor tekstu)
Najlepszy męski występ wokalny - 'Just The Way You Are'
Najlepsza współpraca RAP - 'Nothin' On You'
Najlepsza piosenka RAP - 'Nothin' On You' (Jako autor tekstu)
Producent Roku - jako członek The Smeezingtons
Mars zdobył jedną statuetkę, za Najlepszy męski występ wokalny - 'Just The Way You Are'.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego